«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ

«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ

2 жов. 2020

З 6 жовтня в теле- й радіоефірах філії Суспільного UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ стартує проєкт «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі журналісти запрошують кандидатів на посаду міських голів міст обласного значення, представників партій до обласної ради та кандидатів на посади голів ОТГ.

За словами продюсерки філії Суспільного UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ Олени Кваші,  наразі учасників виборчих перегонів запрошують взяти участь у дискусії, відкрито електронну форму реєстраціїТакож команда комунікує з представниками політичних партій, розповідає про проєкт, збирає інформацію про кандидатів.

«Ми хочемо охопити якнайширшу аудиторію, тому «Виборчий округ. Місцеві» у Кропивницькому вийде на платформі радіопрограми з телеверсією.  Плануємо зробити до 12 ефірів, — каже Олена Кваша. — Наразі активність кандидатів не дуже висока. Це не погано і не добре, скоріш очікувано. Але, як показує практика, в ході роботи проєкту розпочинається пожвавлення кандидатів».

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться і слухайте на телевізійній і радійній платформах Кропивницької філії Суспільного в будні о 17:10, з повтором о 19:55 на телеканалі UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ.

Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіоні щовечора на UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі Василь Левицький, Леся Журавська та Наталія Сметанко озвучать коротку довідку про учасників перегонів, у ефірах прозвучать питання від жителів краю, експертів та редакторської групи. Також кожен кандидат матиме одну хвилину на самопрезентацію. 

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Читайте також: Суспiльне Новини — лідер із дотримання журналістських стандартів

Журналісти Суспільного мовника UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ  допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і  перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників у 2018 році,  кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.