Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти з Кропивницького втілять у 2022-му

Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти з Кропивницького втілять у 2022-му

20 гру. 2021

20 грудня оголосили імена переможців відкритого відбору творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним». Конкурсна комісія відібрала 74 проєкти зі 111 рекомендованих до захисту. У 2022 році їх реалізовуватимуть локальні продакшени та покажуть на регіональних телеканалах Суспільного.

Із Кіровоградської області відібрали чотири проєкти. Два з них вже готові до реалізації, ще два — у довгому списку.

«Як показує досвід, "Створюй із Суспільним" — це прекрасна нагода наситити ефіри мовника різностороннім якісним контентом, що презентує регіони України. Так було із нашим першим сезоном "Баба Єлька. Експедиція на піч", що отримав величезну кількість позитивних відгуків аудиторії з усіх куточків країни і навіть з-за кордону, — каже продюсерка Кропивницької філії Суспільного Яна Бабак. — Тому ми були впевнені, що другому сезону — бути; так і сталося. "Колоси комунізму" — теж дуже важливий проєкт для Кіровоградщини, він аналізуватиме причини нежиттєздатності економічних моделей соціалізму, які примусово застосовувалися на території нашої області, на конкретних прикладах промислових об’єктів. Також маємо надію, що вдасться реалізувати і проєкти з довгого списку».

Отже, вже готові до реалізації — другий сезон проєкту «Баба Єлька. Експедиція на піч» і «Колоси комунізму». У довгий список попали проєкти «В Ятранському колі»  та «Сага про м’ячі і бити».

Читайте також: «Знімали на землі й під землею», — продюсерка Суспільне Кропивницький Яна Бабак про фільм «Кіровоградщина: життя на урані»

Загалом по всій Україні 39 проєктів успішно пройшли фінальний етап відбору — захист перед комісією з центрального офісу мовника — і готові до реалізації. Ще 35 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. До нього увійшли ті проєкти, що вирізняються яскравою ідеєю або енергією команди, однак у поданому форматі не готові до реалізації або потребують додаткового фінансування. Для них Суспільний мовник запропонує допрацювати ідеї за менторства продюсерів Суспільного. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку. 

Цього року на конкурс «Створюй із Суспільним» подали  193 ідеї проєктів з усіх регіонів України.

До складу комісії, що приймала захист проєктів у центральному офісі Суспільного, увійшли: Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного, голова Комісії; Марія Заіченко, виконавча продюсерка дирекції регіонального мовлення Суспільного, заступниця голови Комісії; Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення; Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному; Павло Коробчук, директор департаменту цифрового контенту та соцмереж дирекції цифрових платформ; Сергій Кривошея, директор департаменту маркетингу та реклами дирекції телебачення; Дарія Петрик, начальниця управління виробництва та програмування регіонального контенту департаменту управління регіональним контентом дирекції регіонального мовлення.

«Найбільше мене тішить у цьому відборі те, що, крім наших уже сталих партнерів, до нас почали приходити нові виробники, які мали попередній досвід виробництва контенту за грантової чи комерційної підтримки. Дехто відмічає, що наші конкурси — більш прискіпливі та вимогливі, і я погоджуюся з цими твердженнями, адже наша команда розуміє всю цінність використання грошей платників податків», — переконана Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного.

Нагадаємо, програма «Створюй із Суспільним» розрахована на проєкти загальною вартістю реалізації від 50 000 до 1 000 000 грн на один проєкт. У 2019 році на відкритому конкурсі відібрали 34 ідеї проєктів для регіонального мовлення, у 2020-му — 68 ідей телепрограм. З 18 серпня до 30 вересня 2021 року тривало приймання заявок на відкритий конкурс ідей «Створюй із Суспільним». Потім регіональні команди Суспільного провели технічний відбір і пітчинг ідей. 

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. У Кіровоградській області — це телеканал UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ та Українське радіо Кропивницький. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Оперативні новини регіону шукайте на діджитал-платформах: