Команда міжрегіонального ранкового шоу «Ранок на Суспільному» підготувала серію матеріалів, кожен з яких розкаже про роботу метро у Києві з різних ракурсів. Мета проєкту — змінити сприйняття щоденних поїздок із простого переміщення містом на культурну поїздку історичною пам’яткою.
Найголовніше у проєкті — люди. Саме про них ці 5 серій. На архівних кадрах є ті, хто власними руками прокладали перші тунелі, ставали частиною великого будівництва. Сучасні працівники модернізують вагони, створюють для нас безпечний сервіс.
Читайте також: Форум розвитку громадянського суспільства пройде за інформаційної підтримки Суспільного
Про мету та цілі проєкту розповів режисер-постановник міжрегіонального ранкового шоу «Ранок на Суспільному» та режисер проєкту «МЕТРО» — Сергій Жулін.
«Ідея зробити цю серію відео про метро саме у 2020 році очевидна — 60-річчя Київського метрополітену. Суспільне — завжди про людей і для людей. Та й хто не мріяв подивитися на залаштунки метро? Ми вирішили показати різні аспекти метрополітену, адже це ціла система злагодженої роботи служб і людей уже впродовж шести десятиліть. Хотілося змінити сприйняття людей стосовно щоденних поїздок — з рівня буденного користування транспортом до рівня культурної поїздки», — прокоментував Сергій Жулін.
До показу заплановано 5 відео у форматі розкриття різних аспектів Київського метрополітену:
М — майбутнє, будівництво нових станцій.
Е — Е-квиток та доступність станцій для людей з інвалідністю.
Т — транспорт (як його ремонтують, який він зсередини).
Р — роки (про історію метро, що з’єднало лівий і правий береги столиці).
О — особливості підземки й презентація особливих вагонів, яких ще ніхто не бачив.
Переглянути першу серію можна тут.
Майбутнє Київського метрополітену створюється вже зараз. Ви зсередини побачите, як відбувається будівництво нових станцій. Зможете зазирнути у місця, де, окрім будівельників, ще ніхто не був. Чому тунелепрохідницький комплекс називають жіночим ім’ям Галина та коли кияни зможуть спуститися на платформи нових станцій — дивіться у першій серії.
Про свою давню мрію та про відношення до столичної підземки розповів Віктор Дяченко — ведучий «Ранку на Суспільному».
«Зазирнути у тунелі метро — це вже давня мрія. Для мене метрополітен — це дещо фантастичне. Неймовірна кількість людей, купа вагонів, все за графіком… Я родом з маленького села Миколаївської області й тому цей елемент великого міста для мене є маленьким дивом, швидкісною артерією.
Я обожнюю спостерігати за людьми у метро. Це вже професійна звичка — «збір образів». Хтось читає Шекспіра в оригіналі, хтось сміється з відео на телефоні, дехто підспівує і не помічає, що його вже чують інші, хтось з’ясовує стосунки… Це фантастично», — поділився Віктор Дяченко.
Читайте також: Боротьба за кришталевий глобус у розпалі — Кубок світу з біатлону на UA: ПЕРШИЙ
Цьогоріч КП «Київський метрополітен» відзначив 60 років з дня заснування. 6 листопада 1960 року першим потягом зі станції «Хрещатик» вирушили у подорож перші пасажири столичної підземки. Ця дата вважається днем народження Київського метрополітену. Історія розпочалася з п’яти станцій: «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна» та «Дніпро».
Нагадаємо, міжрегіональний проєкт «Ранок на Суспільному» транслюється в ефірі всіх регіональних телеканалів щобудня із 6:30 до 9:00.