Про що згадують лише перед виборами: UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ розбирає «вічні» проблеми регіону

Про що згадують лише перед виборами: UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ розбирає «вічні» проблеми регіону

5 жов. 2020

Напередодні виборів Суспільний мовник у марафоні «Місцеві» розповідає про проблеми, котрі має вирішувати місцева влада, яку громадяни обиратимуть 25 жовтня.

З вересня журналісти Кропивницької філії Суспільного готують історії про локальні проблеми -  реальні потреби людей, провали й успішні способи їх розв’язання. Найкращі з регіональних сюжетів потрапляють до міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному»«Суспільної студії» на UA: ПЕРШИЙ та дискусійних програм на UA: Українське радіо, де про них дізнається вся країна.

Команда проєкту визначила 7 найболючіших проблем регіонів, із якими має боротися місцева влада: медицина, інфраструктура, екологія, ЖКГ, освіта, безпека та фінанси. 

«Упродовж 7 тижнів у марафоні «Місцеві» Суспільне Кропивницький розповідає про проблеми, якими живуть люди в регіоні і як їх можна вирішувати на місцевому рівні. Зараз готується сюжет про безпеку дітей. Ми обрали тему про відсутність парканів у школах. Таких у Кропивницькому 17 з 40. На прикладі однієї показуємо, що на подвір’я вільно можуть зайти тварини, сторонні люди, — каже шефредакторка новин Кропивницької філії Суспільного Ірина Дєдушева. —  Пошук тем відбувається по-різному. У половині випадків – до нас звертаються глядачі, читачі нашого сайту. У інших випадках – це те, що побачили самі журналісти. Часто зі зйомок кореспондент привозить декілька тем. Кожна тема обговорюється, затверджується і йде в роботу. Ми звертаємо увагу, щоб це було цікаво ширшому колу глядачів. Можливо, подібні питання є в інших регіонах. Або показуємо позитивний приклад вирішення проблеми».

Журналіст Суспільного у Кропивницькому Олександр Сметанко розповів, як готували матеріал на медичну тематику: «Тему знайшли після моніторингу ситуації з сімейними лікарями у районах Кіровоградської області. З’ясували, що найбільше їх бракує в Олександрівському районі. У райцентрі працюють шестеро сімейних лікарів, у пів сотні сіл району немає жодного. Це при відремонтованих амбулаторіях і новому житлі, яке надається лікарям безоплатно. На контакт йшли всі: від керівника району до медичних сестер і місцевих жителів у селах».

До Суспільного звернувся житель села Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Олександр Борщов. Він розповів про екологічну проблему, надав фотографії. Так з’явився сюжет про те, що після пориву на дамбі у Долинському районі води не стало у криницях в сусідньому районі.

У сюжеті Ольги Проценко йдеться про комунальні борги. 723 мільйони гривень боргу має кропивницьке комунальне підприємство "Теплоенергетик". З них — 106 мільйонів гривень винні містяни за користування централізованим опаленням. Через це, за словами директора підприємства Олександра Чельника, опалювальний сезон у Кропивницькому на межі зриву.

«Наші матеріали — це командна робота, — зазначає Ольга Проценко. - Хтось знайшов героїню, яка має 45 тисяч грн боргу за тепло. Інший журналіст знімав роботу теплогенеруючого підприємства. Третій — домовлявся за коментарі з міською владою.  Результатом спільної роботи є всебічний аналіз проблемних ситуацій».

 

Читайте також: «Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ

 

«Подивіться матеріали цього проєкту. Чи багато ситуацій будуть незнайомими для вас? Проблеми всюди ті самі. Принаймні схожі. І кожна має шляхи вирішення. Звісно, десь із цим упоралися, і це добре. А десь — із року в рік, від виборів до виборів відкладають, жаліються, кивають на столицю. Це можливість для людей бачити перед очима не лише яскраві передвиборчі білборди з обіцянками. Це можливість проаналізувати, подумати, зробити висновки. І зрозуміти, зокрема, що вони самі можуть зробити», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.

Читайте також: Портрет українського життя — підбірки проблем, із якими живуть регіони від виборів до виборів на Суспільне Новини

З добіркою кропивницьких історій можна ознайомитися онлайн: на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці Суспільне Кропивницький.